Drogi Internauto,

Proama używa najnowszej dostępnej technologii informatycznej, by zapewnić Ci bezpieczeństwo korzystania z naszego serwisu. Pamiętaj jednak, że bezpieczeństwo Twoich danych zależy także od Ciebie. W związku z tym prosimy, byś wziął pod uwagę nasze rekomendacje.

Przeglądarki Internetowe

Dokładamy wszelkich starań, by nasza strona wyglądała i działała równie dobrze we wszystkich wiodących przeglądarkach. Używaj najnowszej wersji swojej ulubionej przeglądarki internetowej. Tylko najnowsza wersja przeglądarki pozwala na pełne zabezpieczenie połączenia przy pomocy szyfrowania 256-bit.

Bezpieczeństwo komputera

Zalecamy korzystanie jedynie z legalnego oprogramowania, jako że tylko takie gwarantuje nieobecność złośliwego kodu. W szczególności powinieneś zainstalować na swoim komputerze program antywirusowy i osobistą zaporę sieciową (firewall). Istotne jest, by oprogramowanie to było regularnie akutalizowane, jako że nowe zagrożenia pojawiają się niemal codziennie.

Poczta e-mail

Proama komunikuje się z Tobą także za pomocą poczty e-mail. Zawsze weryfikuj, czy przesyłka pochodzi z domeny proama.pl. Chroń swój komputer przed niechcianą korespondencją typu SPAM np. za pomocą odpowiedniego oprogramowania lub usługi u Twojego dostawcy konta pocztowego. Pamiętaj, że zawsze możesz do nas zadzwonić, by zweryfikować prawdziwość otrzymanych pocztą e-mail informacji. Oszuści mogą próbować podszyć się pod pracowników naszej firmy i wyłudzić tą drogą Twoje dane osobowe. Proama w korespondencji e-mail nigdy nie prosi o podanie Twoich danych osobowych, czy hasła dostępu do konta.

Kontakt telefoniczny

Kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta w sprawach związanych z Twoją polisą czy wyliczeniem składki, zostaniesz poproszony przez doradcę o podanie danych, które pozwolą na zidentyfikowanie Cię i weryfikację, czy jesteś osobą, za którą się podajesz. Ma to na celu bezpieczeństwo Twoich danych poprzez uniemożliwienie dostępu do nich przez osoby próbujące podszyć się pod Ciebie.

Bezpieczeństwo połączenia

Nasze strony wykorzystują technologię SSL do zabezpieczenia transmisji pomiędzy Twoim komputerem a naszymi systemami. Zawsze sprawdzaj poprawność certyfikatu poświadczającego adres naszej strony. By tego dokonać należy kliknąć w ikonę zamkniętej kłódki symbolizującej bezpieczne połączenie. Najnowsze przeglądarki automatycznie zmienią kolor paska adresu na zielony po weryfikacji poprawności bezpieczeństwa połączenia.

Naruszenia bezpieczeństwa

Technologie informatyczne rozwijają się bezustannie. Nowe zabezpieczenia i nowe zagrożenia dla bezpieczeństwa powstają codzienne. W przypadku stwierdzenia problemów z zabezpieczeniami naszych systemów prosimy o kontakt z nami. Każdy sygnał zostanie potraktowany poważnie i poddany analizie.

Zamknij

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.