Kupiłem samochód, czy mam ważne OC?

22 maja 2012

Jako nowy właściciel nie musisz wypowiadać umowy, którą otrzymałeś wraz z samochodem. Będzie ona ważna aż do końca okresu, na który została zawarta. Pamiętaj jednak, że będziesz również ponosić odpowiedzialność wobec Proama za zapłatę należnej składki za okres od dnia, w którym nabyłeś samochód. Dlatego istotnym jest abyś sprawdził czy sprzedający zapłacił składkę przypadającą za okres do dnia sprzedaży pojazdu.

Jeśli zdecydujesz się na kontynuację umowy OC z Proama, będziemy mieli prawo dokonać ponownej kalkulacji należnej składki, z uwzględnieniem przysługujących Tobie zniżek lub zwyżek. O ponowne przeliczenie składki możesz również wnioskować samodzielnie.

Umowę OC możesz wypowiedzieć w każdym momencie, aż do dnia końca okresu na który została zawarta. Ewentualne wypowiedzenie powinieneś dostarczyć do Proama w formie pisemnej za pośrednictwem poczty elektronicznej (wysyłając skan na adres e-mail: doradcy@proama.pl), wysyłając podpisany dokument na adres Ogólnopolskiego Oddziału Obsługi Klienta lub zanosząc do najbliższego agenta Proama.

Pamiętaj, że umowa którą otrzymałeś wraz samochodem nie zostanie automatycznie przedłużona na kolejny rok. Samodzielnie musisz zadbać o nową polisę.

Podany powyżej adres e-mail służy wyłącznie do wymiany informacji w ramach umowy ubezpieczenia. Opis procedury reklamacyjnej znajduje się w zakładce "Reklamacje".

Poznaj więcej odpowiedzi na pytania związane z kupnem / sprzedażą pojazdu ubezpieczonego w Proama

Zamknij

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.